سلامآمدیدخوشسلام

Back شما اینجا هستید: خانه المپیاد ورزشی - فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف مسابقات گروه بانوان بسکتبال 3 نفره بانوان

اولین المپیاد ورزشی - فرهنگی درون دانشگاهی

با رویکرد همبستگی بیشتر استاد - دانشجو

گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشگاه صنعتی شریف

 


آیین نامه مسابقات بسکتبال - بانوان (PDF)

برنامه و نتایج مسابقات بسکتبال - بانوان (PDF)

 

    

    

 

      این مسابقات از تاریخ 7 مهر ماه 1394 و با شرکت 12 تیم از دانشکده ها در سالن های ورزشی استاد جباری و قهرمانی با حضور داوران هیئت بسکتبال استان تهران و سرپرستی و نظارت کارشناسان مرکز تربیت بدنی آغاز و در تاریخ 17 مهر ماه 1394 پس از انجام بازی های مرحله نهایی در سالن استاد جباری در میان شور و هیجان دانشجویان پایان پذیرفت که اسامی و مقام ها بشرح زیر می باشد:

مقام اول (مهندسی صنایع): مریم نوذری، محدثه بصیرتی، زهرا اسدی، رعنا شریعت و فاطمه سپهری

مقام دوم (فیزیک): سپیده لشکری، یاسمن صفرخانلو، نسترن عالمگیر و رویا آهمه

مقام سوم (مهندسی کامپیوتر): روژین رضوان، یاسمین سادات خادم الشریعه، حانیه فرهاد، زهرا صداقت، نسیم یزدیان ورجانی و نرگس رضایی

مقام چهارم (مهندسی مکانیک): نگین بهشت نژاد، ملیکا شاه حسینی، آناهید جویبار، افسانه سلیمی، نیوشا رحیمی

مقام پنجم (مهندسی عمران): عاتکه عطایی، یاسمن افشاری پور، فرناز زاهدیه، صدف صادقی و مریم رکن الدینی

مقام ششم (مهندسی هوافضا): مهسا گلچوبیان، مهسا عباس زاده نخست و سپیده فقیهی.

      بازی ها در4 گروه سه تایی برنامه ریزی شده و تیم ها از شروع بازی ها برای رسیدن به مرحله نهایی بازی ها ضمن دوستی و صمیمیت، رقابتی شانه به شانه داشتند. بعد از رقابت های روز اول، دو تیم مهندسی مواد و مهندسی شیمی و نفت علیرغم پیگیری نمایندگانشان نتوانستند تیم خود را برای حضور در مسابقات آماده کنند. نکته قابل توجه این که رقبای این تیم ها  تلاش زیادی برای کمک به آنها داشتند و زیبایی کار هم این بود که تیم ها خواهان حضور رقیب در میدان رقابت ها بودند. بعد از انجام دور مقدماتی 8 تیم فیزیک، شیمی، صنایع، ریاضی، مکانیک، هوافضا، عمران و کامپیوتر به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. به استثنای بازی تیم های صنایع و مکانیک که با اختلاف 7 امتیاز صنایع به برتری رسید، بقیه ی بازی ها با اختلاف یک یا دو امتیاز با تلاش قابل توجه دانشجویان به پایان رسیده و  تیم های صعود کننده به مرحله نهایی مشخص و تیم های عمران و هوافضا برای کسب امتیازهای مقام پنجم، کامپیوتر و مکانیک برای کسب مقام سوم، فیزیک و صنایع برای مقام اول، بازی های زیبایی را به نمایش گذاشته و در روز 17 مهر ماه 1394، روزی به یاد ماندنی را برای بازیکنان و هواداران تیم ها رقم زدند.

      تیم عمران با تلاش بازیکن ریزنقش و جسور خود عاتکه عطایی، توانست تیم هوافضا را شکست داده وبه مقام پنجم دست پیدا کند. هر کدام از تیم های برنده می توانستند جدول کلی المپیاد و مجموع امتیازات دختران و پسران دانشکده را دستخوش تغییر کنند. در چنین شرایطی تیم های کامپیوتر و مکانیک مصمم برای کسب مقام سوم بودند. کامپیوتر از وجود تماشاچیان بیشتر و بازیکنان مؤثری چون یاسمین خادم الشریعه و روژین رضوان (دارنده مدال المپیادهای علمی) برخوردار بوده ولی تیم مکانیک با تلاش بی وقفه ی نگین بهشت نژاد و همکاری سایر بازیکنانش توانستند بازی را به وقت اضافی کشانده و شور و هیجان را دوچندان کنند. پس از این رقابت نزدیک بازی با برتری دانشکده کامپیوتر خاتمه یافت. در بازی فینال دو تیم فیزیک و صنایع مقابل هم حاضر شدند. تیم فیزیک ازحضور گرم اساتید و تشویق های گرمشان و از وجود بلندترین سانتر زحمتکش تیم دختران دانشگاه (سپیده لشکری) بهره مند بود و تیم صنایع هم که در سال گذشته مقام قهرمانی بسکتبال دانشکده ها را به دست آورده و از حضور بازیکن جدید خود محدثه بصیرتی که در کارشناسی ارشد به دانشگاه شریف راه پیدا کرده و تجربه بازی در تیم های دسته یک باشگاههای  تهران را داشته، در کنار مریم نوذری بازیکن زحمتکش و امتیاز آورشان و سایر یاران پر تلاش برای تکرار قهرمانی همراه با هواداران پرشورشان وارد میدان شدند. نیمه اول در میان هیجان تماشاچیان وسایر تیم ها با تساوی تمام شد و در نیمه دوم تیم صنایع توانست با نتیجه 10 بر 6 پیروز میدان شده و با گرفتن 8 امتیاز در جدول کلی دانشکده صنایع را چند پله بالا ببرد .

      در پایان نیز مراسم اهدای مدال های قهرمانی با حضور مدیر تربیت بدنی، جناب آقای دکتر قلی پور، به همراه اعضای هیئت علمی و کارشناسان تربیت بدنی سرکار خانم ها تبریزی و فرزانه کاری، آقایان خلیلی و مهندس خیردوست و با اجرای خوب و صمیمی سرکار خانم ملک، سرپرست کل مسابقات، برگزار گردید. همراهی و حضور گرم نمایندگان دانشکده ها لذت مراسم پایانی را برای دانشجویان به همراه داشت. از دانشکده فیزیک سرکارخانم ها دکتر لاله معمارزاده استاد دلسوز و همراه صمیمی دانشجویان، دکتر النار ایرانی پستاک وبازیکن سابق تیم دانشگاه، وجناب آقای دکتر سید ریحانی معاون دانشجویی و فرهنگی حضور داشتند. همچنین دکتر رفیعی معاون آموزشی و استاد ورزشکار و مشوق همیشگی دانشجویان از دانشکده صنایع، دکتر میریان معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی و استاد ورزشکار و محبوب و پیگیر از دانشکده کامپیوتر دانشجویان را مورد تشویق فرار دادند. شایان ذکر است داوران مسابقات و خانم ندا مؤمن عضو کمیته فنی و نماینده زحمتکش دانشجویان ودانشکده ریاضی با دریافت لوح و یادبود مورد تقدیر قرار گرفتند. در پایان دانشجویان و حاضران به پاس قدردانی از زحمات کادر خدمات تربیت بدنی آنها را به گرمی مورد تشویق و تمجید قرار دادند.

 

برای مشاهده عکس تیم ها، روی نام تیم کلیک نمایید.

گروه  A
ردیف نام تیم بازی برد باخت امتیاز
1 فیزیک 2 2 0 4
2 مکانیک 2 1 1 3
3 مدیریت و اقتصاد 2 0 2 2

 

گروه  B
ردیف نام تیم بازی برد باخت امتیاز
1 صنایع 2 2 0 4
2 عمران 2 1 1 3
3 شیمی و نفت 2 0 2 2

 

گروه  C
ردیف نام تیم بازی برد باخت امتیاز
1 کامپیوتر 2 2 0 4
2 ریاضی 2 1 1 3
3 مهندسی و علم مواد 2 0 2 2

 

گروه  D
ردیف نام تیم بازی برد باخت امتیاز
1 هوافضا 2 2 0 4
2 شیمی 2 1 1 3
3 برق 2 0 2 2